Europejskie Centrum Leczenia

Chorób Cywilizacyjnych

502 656 806

(22) 258 04 00

zapisy pn-pt: 12:00-20:00

Europejskie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych

Nowinki

Miniinwazyjne leczenie ubytków chrząstki stawowej

JointRep™ - hydrożelowy implant w zastrzyku przeznaczony do terapii uszkodzeń chrząstki stawowej, wypełnienia wytartych bądź uszkodzonych tkanek w celu zmniejszenia bólu, poprawy funkcji stawu i aktywności pacjenta.

W ostatnich latach duże zainteresowanie wywołuje zastosowanie biopolimerów termicznie żelujących w zastosowaniach biomedycznych, takich jak rekonstrukcja tkanek, systemy transportu komórek czy inżynieria tkankowa.

Implant JointRep™ to termicznie żelująca poli-glukozamina powstająca na skutek zmieszania w odpowiedniej proporcji poli-glukozaminy z węglanem glukozaminy. Uzyskany roztwór pozostaje w fazie płynnej w temperaturze pokojowej, a po podaniu na uszkodzoną powierzchnię chrząstki zmienia się szybko w hydrożel w temperaturze ciała. Pokrywając uszkodzone miejsca równocześnie eliminuje doznania bólowe pacjenta, jak też tworzy dogodne warunki do regeneracji chrząstki.Implant JointRep- podawany jest w trakcie artroskopii stawu kolanowego- co minimalizuje zakres operacji. Bliższe informacje udzielane są podcza konsultacji z dr n. med. Maciejem Ambroziakiem

Pobierz ulotkę

System CHOPIN  do regeneracji chrząstki stawowej ( zobacz więcej)

Jesteś tutaj: Home Nowinki